- Автор: Super User
- Категорія: №1 (01) 2015
- Опубліковано: 29 листопада 2015
- Перегляди: 3040
Мокбел Т., Самра В.А.
Університет Мансури, м. Мансура, Єгипет
Резюме. Мета роботи – оцінити безпеку, ефективність і, можливо, додатковий вплив погано підігнаних плоских жорстких контактних лінз (ЖКЛ) з подальшою процедурою рибофлавін-УФA крос-лінкінгу колагену рогівки (ККР) у лікуванні прогресуючого кератоконуса.
Проведено порівняльне дослідження 30 очей без ЖКЛ і 34 очей зі встановленими ЖКЛ з апікальним тиском (плоска посадка) від 2 до 10 тижнів після ККР. Жоден з пацієнтів не носив контактні лінзи (КЛ) до ККР. Ефект ККР без і з ЖКЛ визначався за зміною від базового рівня найкращої коригованої гостроти зору (НКОЗ), показника сфери та циліндра, максимального значення кератометрії (Kmax), умовної кератометрії та астигматизму. Результати цих вимірювань представлені до рогівкового ККР і в термін 6–24 місяці після лікування. В очах без КЛ жоден з параметрів дослідження не показав значної зміни в порівнянні з вихідним. Тільки у групі очей зі встановленою КЛ, після ККР, за динамікою зміни деяких параметрів спостерігали значне поліпшення: рефракційного циліндра, значення I-S, Кmax, умовної кератометрії та астигматизму.
ЖКЛ з плоскою посадкою можуть бути безпечним додатковим фактором у поліпшенні топографічних параметрів рогівки після ККР.
Ключові слова: рогівка, кератоконус, кератометрія, контактна лінза, колагеновий крос-лінкінг, динаміка.