- Автор: Super User
- Опубліковано: 13 липня 2019
- Перегляди: 2258
Шановне панство! Сучасний стан здоров’я людини в світі останніми роками, за даними ВООЗ, суттєво погіршився за рахунок значного поширення неінфекційних хронічних захворювань, серед яких системна судинна патологія посідає позицію лідера. Світові дослідження та клінічний досвід доводять – глаукома стає певним пато- логічним супроводом цієї патології з боку органа зору, що водночас призводить до катастрофічного збільшення інвалідності по зору. Клінічна підступність захворювання вимагає насамперед особливих превен- тивних заходів і постійної уваги до глаукоми на всіх рівнях суспільного життя. Упровадження прогресивних технологій лікування, зокрема хірургічного та терапевтичного, новітніх досягнень фармації та використання сучасного обладнання, на жаль, суттєво не впливає на ситуацію, і статистика захворюванності на глаукому залишається невтішною. Певним чином це свідчить про те, що не всі форми боротьби зі сліпотою внаслідок глаукоми задіяні, а це, відповідно, потребує вдосконалення профілактичних заходів як на громадському рівні – на етапі ознайомлення суспільства із захворюванням, так і на професійному – з поширенням досягнень світової науки та практики.
Посилаючись на аналіз світового досвіду, можна впевнено сказати, що певні резерви в боротьбі з недугою не тільки існують, а й мають бути використані. Новоутворене Глаукомне товариство, як добровільне об’єднання небайдужих до проблеми професіоналів, пацієнтів, громадських діячів та волонтерів, повинно поновити застарілі форми роботи та впровадити прогресивний досвід Европейського й Світового товариств глаукоми.
Усвідомлюючи різноманіття патогенетичних ланок розвитку та коморбідний характер глаукоми, вирішення медичних питань щодо аспектів профілактики сліпоти може здійснюватися тільки на міждисциплінарному рівні, а досвід Української асоціації міждисциплінарної медицини здатен сприяти діяльності новонародженого проекту «Українське глаукомне товариство».
Сьогодні проект «Українське глаукомне товариство» налічує понад 200 прихильників, серед яких офтальмологи, лікарі сімейної практики, пацієнти та громадські діячі. Вважаю за доцільне нагадати, що на момент свого створення в 1985 році в Американське глаукомне товариство входило 80 осіб.
Зусиллями нашого проекту було підготовлено та видано українську версію «Термінологія та настанови з глаукоми» й отримано реєстрацію в Європейському глаукомному товаристві.
Вищеозначене й обумовило доцільність реєстрації самостійної Громадської організації «Українське глаукомне товариство». Маю задоволення доповісти про його вхід до Всесвітньої глаукомної асоціації, про наше представництво на черговому конгресі 2019 року в Мельбурні. Сьогодні Україна з’явилася на карті Глаукомних товариств світу.
Усе це дає можливість у повному обсязі залучати багаторічний досвід країн Європи та світу.
З чинним президентом та президентoм 2017–2018 рр. EGS
(2018 рік, Лондон, під час робочої наради членів EGS)
Хочу звернутися до всіх небайдужих щодо цієї проблеми приєднатися до нас, оскільки тільки спільними зусиллями ми зможемо здійснити мрію хворих на глаукому щодо підвищення якості їхнього життя та сприяти зменшенню темпів зростання інвалідності по зору внаслідок глаукоми в державі.
З повагою,
Зоя Веселовська